Vienas iš šuns susirgimų – tai enteritas – mirtina liga, kuri pradžioje gali pasireikšti nekaltu viduriavimu, vėmimu ar kitais požymiais, rodančiais, jog šuo paprasčiausiai apsinuodijo. Tačiau enterito atveju vėliau prasideda viduriavimas krauju ir gali baigtis labai liūdnai – šuniuko mirtimi. Enteritu gali susirgti ir skiepyti, ir neskiepyti šunys. Pavojingiausia yra šunims iki 12 mėn. amžiaus, nėščioms kalėms, šunims su nusilpusia imunine sistema. Patarimai:
1. Prieš skiepus būtinai išvarykite kirminus.
2. Įsitikinkite, kad skiepijimo metu šuo tikrai sveikas. Pageidautina profilaktiškai duoti homeopatinių vaistų imunitetui stiprinti (pradėti duoti kelias savaites iki numatomo skiepijimo), pavyzdžiui, vitaminas C (kartais) + homeopatiniai vaistai (engystolis, echinacėja).
3. Neleiskite bendrauti ir nesivežkite jauniklio šuniuko į vietas, kur didelė rizika užsikrėsti – tai prieglaudos, vietos su daug valkataujančių gyvūnų, namai, kuriuose neaiškia liga sirgo ar gaišo šunys. Apskritai stenkitės saugotis nuo šunų susibūrimų, valkataujančių šunų teritorijų ir mažiau lankykis pati parodose ar panašiuose šunų susibūrimuose. 
4. Nedelskite, jei pasirodė nepatinkantys požymiai – viduriavimas, vėmimas, vangumas, karščiavimas.
5. Reikalaukite iš veterinaro, kad atliktų skubų („express“) testą dėl parvo ir corona virusų – testas kainuoja iki 30 Lt ir per 10 minučių sužinosite ar Jūsų augintinis tik šiaip suviduriavo, ar serga mirtina liga.
6. Nepabijokite būti įkyrus veterinarui, jei Jūsų šuo prastai jaučiasi.

© Autorė Veterinarijos gydytoja V. Velykytė, 2009

© www.super-retriveriai.lt, 2009

Svetainėje www.super-retriveriai.lt esančią tekstinę, grafinę, vaizdo informaciją kopijuoti, publikuoti, kitaip platinti be raštiško svetainės administratoriaus sutikimo griežtai draudžiama!