Šiame puslapyje norėtume pasidalinti mūsų sukauptomis žiniomis, susijusiomis su visais šuniuko gyvenimo mūsų tarpe atvejais.

Noriu šuniuko. Galvojate apie šuniuką? Svarstote visus „už“ ir „prieš“? Norėtume duoti keletą patarimų apie šuniuko su dokumentais privalumus, kokiems pokyčiams turėtumėte pasiruošti ir pasiryžti.

Dokumentai. Planuodami įsigyti šuniuką žmonės neretai svarsto – pirkti šuniuką su dokumentais ar be? Keletas argumentų, jog šuns su dokumentais įsigijimas turi daugiau privalumų.

Mažas šuniukas namuose. Patarimai, ką reikėtų turėti atsivežant mažą šuniuką, nuo ko pradėti mažo šuniuko dresavimą, maitinimo ypatumai, sveikatos priežiūros ypatumai.

Dresūra. Šis puslapis skiriamas šunus auklėjimui – tai ir paklusnumo, ir agility, ir lauko bandymų ypatumai, taip pat pristatomas Cezario metodas, pateiksime pasiūlymų, kaip susitvarkyti ir įpratinti šuniuką likti vieną namuose.

Maitinimas. Informacija apie šuns maitinimo būdus – sausas maistas ir jo įvairovė, RAW specifika, vitaminai/maisto papildai.

Parodos. Jeigu sumastytumėte su savo gražuoliu retriveriu sudalyvauti parodose, visą reikiamą informaciją rasite čia. Supažindinsime su šunų parodų specifika (parodų tipai, šunų klasių ir gaunamų titulų ypatumai), patarsime kaip registruotis į šunų parodas, pasidalinsime savo žiniomis apie šuniuko paruošiamąsias treniruotes parodoms, atskirų retriverių veislių parodinės stovėsenos ypatumus ir hendleriavimo paslaptis.

Sveikata. Informacija apie retriverių veislėms būdingas ligas ir susirgimus, būtinus skiepus, pigmentacijos ypatumus.

Veisimas. Supažindiname su veisimo taisyklėmis, reikalingais sveikatos tyrimais, trumpi komentarai apie kalės ir gimusių šuniukų priežiūrą. Šiame puslapyje rasite retriverių veislynų Lietuvoje ir užsienyje nuorodas.

Nuorodos. Informacija apie kitų šalių veislynus, retriverių klubus, asociacijas, artimiausias pasaulines parodas.

Literatūra. Norintiems gauti daugiau žinių ar profesionalių patarimų sudarėme įvairiomis kalbomis išleistų knygų apie retriverių veislės šunis knygų bei straipsnių sąrašą.

Linksmi pasiskaitymai. Linksmybės iš šunų augintojų gyvenimo, šmaikštūs patarimai ir „šuniško“ gyvenimo akimirkos.

Puslapiuose teikiamą medžiagą parengė, susistemino ir atskirus straipsnius parengė linksmoji super-retriverių komanda (Rima Povilionienė, Daiva – aiwa, Ilona – Lietuva, Edita – mazhulka, Jurga – +333+, Jovita – Jovitae, Vaida Velykytė – canine, Rasa – kukushka, Vygis – V.P., Milda – mirabile).