Fotoreportažas iš nuostabiosios Skandinavijos 2008 07 02-14

A B G: Alfa-Beta-Gama Komentuoti

 Na štai, pagaliau nuotraukos paruoštos visuomenės įvertinimui :) O mes keliavom keliavom per kalnus, per laukymes, palikdami dalelę širdies nuostabioje Skandinavijos gamtoje. Aišku, ne paslaptis, kokiu tikslu kelionė buvo organizuojama – ak tie ciuciai, visuomet jie kalti. Jei ne kažkokia pasaulinė paroda Stokholme, argi būtume apsilankę kalno viršūnėje daugiau nei 1 km virš jūros lygio, argi būtume pamatę aukščiausią Švedijos kalnų krioklį ar seniausią Švedijoje, 1285 m. samių suręstą medinį namelį? Galbūt kada nors. Bet mieliausiųjų mūsų retriverių dėka įspūdinga kelionė įvyko dabar, ir mes be galo jiems dėkingi – už draugystę, už nepakartojamą kompaniją visos išvykos metu :) Taigi, ponai, startuojam! Vingiuodami pro žavias Stokholmo saleles ruošiamės įplaukti į uostą:

Aš toks didelis didelis laivas šalie tokio mažo mažo nameliuko :)

Parodų maratonas prasideda :) Neaprėpiami „specūchos“ plotai

„Durak smotret na palec, kogda palec pokazyvajet na niebo“ (iš k/f „Ameli iš Monmartro“). Leiskite paklausti, kur ta hendlerė žiūri :)

Rožinė juostelė jau rankose – mes įvertinti „puikiai“ :yahoo: O neužilgo Betukė atsistos ir į prizinę – IV vietą :aciu: (sakyčiau pirmai dienai, pirmajam startui – šlovės per akis)

Antra diena – antra „specūcha“. Nusileido pereinamosios klasės kalių desantas. Pats rimčiausias iš visų klasių – net 7 puikios kalės! Kai tuo tarpu jaunimo klasėje dalyvavo 1, o darbinėje ir atviroje – tik po 2 konkurentes.

Bėgam grakščiai, raitom kojas. Žingsnis į žingsnį – Betuk, mes puiki komanda :)

Kur buvo mano galva – gal reikėjo registruot į jaunimą? :oj: NE, NE, NE!!! Net ir sunkioj bei nelygioj kovoj mes – vistiek PIRMI :1v: (rungtis su vyresnėm kalėm – ne juokas, juk Beta buvo vos 16 mėn., tuo tarpu kitų kalių amžius sukosi apie 2 m.) Aciū tau, Betuk, už tokį nuostabų čempiono jausmą :) (p.s. dar vis priimam sveikinimus, gėles ir dovanas :aciu: )

Sunku net patikėti – mes prizininkai ir pasaulinėje parodoje!!! Rimtoje kovoje Beta gavo ne tik įvertinimą „puikiai“, bet ir užėmė II vietą :great:

O štai kokis gražuolis – pasaulio garbanių BOB’as Caballus Road Runner :buckis: (kol kas mūsų Betukei, nesubrendėlei padraikai, iki jo, šešiamečio džigito, dar augt ir augt :) Bet jei, Beta, tu ir toliau taip startuosi, tikiu, kad ateityje būsi viso pasaulio BOB’as :yahoo: )

Ne paslaptis, kad super-retriveristams šunys – tik priedanga :bigsmile: Taigi, tikroji kelionė prasideda :) Pirmoji nakvynė ant nuostabaus ežero kranto su asmeniniu smėlio paplūdimiu pušų paunksmėje ir absoliučiu „0“ civilizacijos, nuostabiais kalnų horizontais, keptuvėje čirškinamomis bulvėmis, ant staliuko garuojančia kava ir rytmetinėmis maudynėmis šaltame skandinaviško skaidrumo vandenyje :darombanga:

Nuo atostogų kaifavo ir šunys:

O po rytinės kavos išširuošėme toliau. Pakeliui – aplankome seniausią Švedijos medinuką, 1285 m. samių statytą pastatėlį iš rąstų, Alvsdaleno kaimelyje:

Su išlikusiais unikaliais viduramžių raižiniais aplink duris:

Toliau Rots Skans kaimelyje mus pasitinka etnografinė sodyba:

Kas čia – trobelė ant vištos kojelės? Įdomu, kaip joje sutilpti :razz: Na, gal tik samiai ir galėjo pro tas dureles įeit :)

Ir ko tie žmonės šiais laikais eina iš proto, stato didžiausius namus? :oj: Vos prieš pora šimtmečių mažiesiems žmogeliukams užteko ir vieno kambarėlio :tease:

Kad ir kokie tie samiai bebūtų maži žmogeliukai, bet naminę varė kaip tikri lietuviai :ok:

Na štai, pagaliau atvykome į nuostabų Fullufjalet’o nacionalinį parką. Atrodo, minkštas samanų patalėlis? Tik ženkit žingsnį nuo lieptelio, iškart prasmegsit pelkynuose :liezuvis:

Viens – voverė, du – voverė, trys – voverė :)

Ar iš balos tas gražumas… Susisukus medžių karalienė:

O iš tiesų mes keliavome prie paties aukščiausio Švedijos krioklio – beveik iš 100 m aukščio kalno krentančios vandens lavinos:

Dėde, dėde, gal norėtumei po dušu nusimaudyt?

Betukas irgi užsimanė papozuot:

Va ir va kaip, taip mes stovim :bigsmile:

Jei nebijotum pasukt nuo lieptelio, tavęs laukia sirpstančių tekšių kilimai :)

Įdomu, ir kas gi čia praėjo?

Sudie, Fullufljalet’o gamta. Keliaujam į Nipfjallet’o kalno viršūnę (1192 m). Tolumoje matyti greta Nipfjalett’o besipuikuojanti grakšti Stadjan’o kalno kepurė (1132 m):

Na štai mes ir atvykom. Kopėme visi :darombanga: Į aukštą kalną užlipau, pasaulį visą pamačiau :)

O kad kalnuose aš buvau, gražiausių fotkių pridariau :)

Mašinos liko toli toli…

Noriu skrist, noriu lėkt, noriu vėl tenai sugrįžt :)

Akmeninių piramidžių laukymė. Mes irgi pastatėme savo laimės piramidę :)

O nusileidus nuo kalnų įgriuvom tiesiai į baltą pusnį :) Atrodo, vidurvasaris? :oj:

Saulėlydžio šešėlio sveikinimas Jums :) (tiesa, saulė ten nenusileidžia, ji tik už kalnų pasislepia :bigsmile: )

Na ką, keliaujame toliau. Ar nenorėtumėte pabraidyt laiptuoto krioklio pursluose? :)

Pakeliui matėme senas, samių statytas medines bažnytėles:

O artėjant vidurnakčiui ieškojome nakvynės :) Etnografinio samių kaimelio ekspozicija Arvidsjaur’o miestelyje (taip taip, mielieji ponai, ši dienos šviesa buvo vidurnaktį :grin: )

O štai dar kelios samių trobelės Abisko nac. parke :)

Mes negaliam negalim gyventi be… aportų :valio:

Na ir pagaliau – atsivėrė Abisko nacionalinio parko vaizdai :) Didžiausias Švedijos užpoliarėje Tornetrasko ežeras su aplink stūksančiais įspūdingais kalnais…


Ir nepakartojamo įspūdingumo vaivorykštė – tokios mūsų kraštuose dar matyti neteko (tik gaila, objektyvu visos spalvų gamos ir atspalvių niuansų perteikti neįmanoma :) )

o kad ją pagaučiau, nukeliaučiau toli toli į debesis…

Na štai, paskutinis kelionės taškas – garbanių suvažiavimas Suomijoje netoli Helsinkio. Mūsų Betukei – triskart VALIO VALIO VALIO!!! Mes ir vėl esam puikūs, ir vėl prizininkai – II vieta :ltu: Nusileidom tik kalytei, kuri pelnė BOS’ą.

O garbanių suvažiavimo BOB’as – Betukės senelis įspūdingasis Caballus Kingfisher :) Dieduk, karščiausi sveikinimai tau :buckis: Išlik toks pat žavingas, koks esi dabar, net ir būdamas 10 m. veteranu :darombanga:

Geriausias garbanių veislynas Caballus, skynęs pirmas vietas ir visose trijose Švedijos parodose (pirmas iš kairės – Betos senelis):

Bet kelionė kažkada turi baigtis (o kaip norėčiau visą gyvenimą tik keliaut ir keliaut…). Palapinė sukrauta, šunys sukomplektuoti, gyvas lauknešėlis iš vieno Suomijos veislyno jau priimtas (tas mažas pūkuotas lauknešėlis – kol kas didžiulė paslaptis :) pasakysiu tik viena – į Lietuvą atkeliavo būsima čempionė ir rimta mūsų retriverių konkurentė :yahoo: ). Tai ką – namo? Mes į šiaurę dumsim :ltu:Vakarėja, jau vakarėja… Helsinkio uosto kranai:

Saulė jau žemai žemai…

Pakilo mėnulis, nutvieskė kelią…

Sudie, Helsinki, sudie, Suomija, sudie, svetingoji Skandinavija. Mes dar sugrįšim dar didesnę dalį širdies palikt :)

Na, nebenoriu įkyrėt su savo fotkėm :grin: (tiesą pasakius, jų šimtai :) dar dalį sumečiau štai čia)Tik negaliu patikėti, jog viso šito galėjo ir nebūti. Dėl elementariausios priežasties – pačioje kelionės pradžioje Rygoje, likus valandai iki kelto, mūsų mašiniukas atsisakė riedėti, t.y. paliko riedėti tik į priekį, bet ne atgal. Ačiū visai kompanijai, kad paskatino keliaut toliau, pažadėjo savo rankomis nustumt automobilį kiek reikės :) Tai buvo tikras ženklas, kad nevalia dėl niekų nuleist rankų. O garbanotosios Betukės pasiekimai tai tik darkart patvirtina :1v:

Atsakymų: 11 į “Fotoreportažas iš nuostabiosios Skandinavijos 2008 07 02-14”

 1. mazulka sako:

  Vau kaip gražu ir įspūdinga :mastau: . :valio: Betukei už super sudalyvavimą tiekoje parodų :ltu: .

 2. aiwa sako:

  Achiu uzh pasidalintus ispudzhius ir fantastishkus vaizdus, Rimut :darombanga: ,- achiu uzh nuostabia kompanija Shvedijoj :shaike: :ltu: ,- smagu, kad jums ir Suomijoje lygiai taip puikiai sekesi :sutinku: :assa: :sutinku: ,- malachiai :darombanga: – labai labai dzhiaugiames uzh jus :meile:

 3. Rasytee77 sako:

  RIMUTEEEEEEEEEEE :darombanga: :darombanga:
  man net siurpas ejo ziurint tokias foto ir skaitant Tavuosius komentarus :meile: :meile: :meile:
  Neralios foto, vaizdai ko verti :valio: sunys ir Betukes triumfas!!! :ltu: :buckis: :aciu: :aciu: :aciu:
  Jus nerealus :meile:
  Su sunim tokia kelione apturejot, ojej is jusu mokytis ir semtis patarimu :meile:

  P.s. o kas ta pukuota (garbanota) palaptis, as itariu :sutinku: :buckis: :ah:

 4. r_povilioniene sako:

  Paslaptis pukuota, bet ne garbanota :) Juk rasiau – rimta konkurente retriveriams (tik ne garbaniukams) :assa:

 5. Rasytee77 sako:

  Oj kokia slapuke :karsta:
  niu klok ta konkurente, mes mylim pukuotus retriveriukus :assa: ;)

 6. Monikju sako:

  Rima, dideliausi sveikinimai ! :darombanga:
  Tik tu man,dundukei, paaiskink- nuo kada suniuko isigijimas tapo paslaptimi?… :paslaptis: Ka tai duos? :ah:

 7. r_povilioniene sako:

  Ne paslaptis :) Tiesiog suniukas ne musu, nenoriu gi as to pirmojo pranesimo dziaugsmo atimti is seimininku. Tegul jie su sampanu ir plakatais pranesa sia dziugia naujiena :)

 8. *Mika* sako:

  Sveikinimai dideliausi :valio: :valio: :valio:
  Labai šiltas ir gražus reportažas, ačiū :meile:

 9. Lietuva sako:

  Įspūdis nerealus. Saldus pergalės skonis :meile: Beta šaunuolė mergytė :flirt: o šeimininkams :valio: :valio: :valio:

 10. Rasytee77 sako:

  O tai ko seimininkai laukia?? :???: :???:

 11. ViSi sako:

  vis dar priimami sveikinimai? Aisku, veluojantys, bet gal dar suspesim :santa: ?
  Nuostabus reportazas :eina: !!

Komentuoti...

:) ;) :( :hi: :bigsmile: :grin: :hihihi: :razz: :roll: :mastau: :irnesakyk: :assa: :disco: :???: :sad: :sutinku: :great: :super: :yes: :yahoo: :eina: :valio: :victory: :cool: :aciuks: :aciu: :notworthy: :draugai: :plepam: :ok: :drink: :shaike: :ura: :buckis: :meile: :4u: :flirt: :mrgreen: :evil: :tease: :liezuvis: :erzinu: :bee: :shock: :paslaptis: :karsta: :bijau: :tuka: :geda: :oj: :pasimetes: :saudom: :ninzia: :pionierius: :nrus: :bday: :pooh: :ah: :guru: :smoke: :brunetka: :santa: :1v: :2v: :3v: :ltu: :darombanga: :sss:
WP Theme & Icons by N.Design Studio
Entries RSS Comments RSS Prisijungti
Website Security Test