Dažnai retriveriams ant priekinių kojų ties alkūnėmis atsiranda nuospaudos, nusitrina arba negražiai susiguli kailis, spalva patamsėja, oda atšerpėtoja. Dažniausiai tai priklauso nuo to, jog šuo miega ant kieto pagrindo. Vieniems retriveriams nuospaudos atsiranda jau suaugusiems, kitiems – dar mažyčiams šuniukams, o tretiems jos taip ir nesusiformuoja. Tai nėra problema, kurią reikėtų spręsti, ar liga, kurią reikėtų gydyti. Apskritai, didelių veislių šunims dažnai kalis išplinta minėtose priekinių kojų vietose ar kitose vietose, kurios gulint labiausiai remiasi į žemę. Yra trys faktoriai, kodėl minėtos nuospaudos atsiranda:
1. Įgimtas odos elastingumas ir atsistatymo greitis (pavyzdžiui, kaip greitai gyja žaizdos).
2. Pagrindas ant ko guli šuo – lentos, parketai, plytelės ir betonai alkūnes ir kulnus žaloja labiau.
3. Šuns judėjimas – kai kurie šunys iš lėto „susidėlioja“ kojas ir gražiai „nusileidžia“ į gulimą padėtį, kiti tiesiog bėgdami brinkteli ir guli. Antru atveju alkūnės ir kulnai traumuojasi penkiskart daugiau. Gulimosi veiksmas dažniausiai priklausos nuo temperamento ir sudėjimo – o tai, kaip žinia, paveldima. Todėl lengvesnio tipo, ramesniam (inteligentiškam) šuniui, net ir gulinčiam ant betono, didelių nuospaudų nebus, o energingam, griūvinėjančiam šuniui apsaugoti nepadės ir pūkinė pagalvė.

Išplikusias vietas galima tepti šaltalankio aliejumi, vitamininiais kremais, galima įtaisyti mikštą guolį-patiesalą. Bet jei šuo vis viena įpratęs gulėti ant kieto pagrindo, nuospaudų neišnaikinsite. Kaip pastebėta, ne vienas retriveris mieliau renkasi gulėti ne ant minkšto patiesalo ar kilimėlio, bet ant plytelių, kurios yra vėsesnės.

© Parengė Rima Povilionienė, 2009

© www.super-retriveriai.lt, 2009

Svetainėje www.super-retriveriai.lt esančią tekstinę, grafinę, vaizdo informaciją kopijuoti, publikuoti, kitaip platinti be raštiško svetainės administratoriaus sutikimo griežtai draudžiama!