Retriveriai, kaip ir bet kuria kita šunų veislė, gali turėti ausų problemų. Tai gali būti paprasčiausias uždegimas ar kraujosrūva, arba rimtesni susirgimai – augliai, opos ir pan. Pavyzdžiui, jei šuns ausyse atsiranda uždegimas, tai iškart galima pastebėti – sklinda blogas kvapas. Ausų uždegimą gali gauti besimaudydamas, pabuvęs ant skersvėjo ir pan. nebūtinai jautresnis šuo, bet ir sveikas augintinis. Tai išgydoma lašiukais, nuolatine ausų priežiūros profilaktika. Rusų veterinarė Olga Abakšina pateikia išsamios informacijos apie šunų ausų ligas, jų simptomus ir galimus gydymo būdus.

Kita vertus, apsaugoti savo mylimą šunį nuo ausų ligų galima kasdienės higienos pagalba. Retriveriams ausis valyti būtina, patariama tai daryti 1 kartą per savaitę. Kaip tai patogiau ir profesionaliau atlikti, O. Abakšina supažindina su šunų ausų valymo procedūra.

© Medžiagą susistemino Rima Povilionienė, 2009

© www.super-retriveriai.lt, 2009

Svetainėje www.super-retriveriai.lt esančią tekstinę, grafinę, vaizdo informaciją kopijuoti, publikuoti, kitaip platinti be raštiško svetainės administratoriaus sutikimo griežtai draudžiama!