ŠUNIUKO LAIŠKAS

Larra, 2005 metų gegužės 11 d., Copyright 2000, by J. Ellis

šuniukas„Aš esu Tavo šuniukas…“
Aš esu Tavo šuniukas ir mylėsiu Tave amžinai, tačiau labai prašau, žinok keletą dalykų apie mane…
Aš esu šuniukas, o tai reiškia, kad mano protas ir sugebėjimas mokytis yra toks pat kaip 8 mėnesių kūdikio.
Aš esu šuniukas – aš griaušiu viską, ką tik galėsiu apžioti. Šitaip vyksta mano pasaulio pažinimas. Net ir žmonių vaikai viską kiša į burnytę. Todėl būtent Tu turi man parodyti, ką man galima griaužti ir ko ne.
Aš esu šuniukas ir aš negaliu sulaikyti pūslės ilgiau nei 1-2 valandas. Aš nejaučiu, kad noriu „kaku“, kol nepradedu daryti… Negaliu jokiais garsais išreikšti ar pasakyti, kad man reikia į tualetą. Ir aš negaliu kontroliuoti savęs iki 6-9 mėnesių. Nebausk manęs, jei manęs neišvedei tris valandas ir aš nusišlapinau. Tai Tavo kaltė. Būtų protinga prisiminti, kad, kol esu šuniukas, man reikia į tualetą po: pavalgymo, pamiegojimo, pažaidimo, atsigėrimo ir papildomai kas 2-3 valandas. Jei nori, kad išmiegočiau visą naktį, neduok man vandens po 7-8 val. vakaro. Dėžutė man padės lengviau išmokti prašytis, ir išvengti to, kad ant manęs pyktum. Aš esu šuniukas, todėl „nelaimių“ tikrai BUS, labai prašau – būk kantrus! Su laiku aš išmoksiu.
Aš esu šuniukas. Man patinka žaisti. Aš lakstysiu ratais ir vaikysiuos įsivaizduojamus monstrus. Taip pat vysiuos tavo pėdas ir pirštų galus, ir „pulsiu“ juos, vaikysiuos pūkelius, kitus gyvūnus ir mažus vaikus. Tai žaidimas; taip aš linksminuosi. Nepyk ant manęs ir nesitikėk, kad būsiu rimtas, ramus ir visą dieną miegosiu. Jei mano energijos Tau per daug, galbūt Tau reikėtų pagalvoti apie senesnio šuns išgelbėjimą, pvz. iš prieglaudos?…
Man žaidimas yra būtinas! Pasinaudok savo išmintimi ir vadovauk mano žaidimui, naudodamas tinkamus žaislus. Pavyzdžiui, išmokyk vytis riedantį kamuoliuką, švelniai ką nors vilkti, ar duok kokį žaislą, kurį galėčiau griaužti – juk jų visa gausybė. Jei krimsteliu Tau per stipriai, pranešk man „šunų kalba“ garsiai surikdamas. Aš suprasiu, nes taip šunys bendrauja tarpusavyje. Jei pasidarau per šiurkštus, paprasčiausiai kurį laiką mane ignoruok, ar padėk mane į mano vietą su tinkamu griaužimui skirtu žaisliuku.
Aš esu šuniukas – tikriausiai nesuduotum, netrenktum, nespirtum, nemuštum ir nerėktum ant 6 mėnesių kūdikio, taigi prašau, nedaryk to ir man. Aš juk labai trapus ir labai lengvai pažeidžiamas (tiek fiziškai, tiek morališkai). Jei dabar elgsies su manim šiurkščiai, aš užaugsiu mokydamasis bijoti būti mušamas, spardomas, ar trankomas. Vietoj to, auklėdamas mane, prašau naudokis skatinimu ir išmintimi. Pavyzdžiui, jei griaužiu kažką, ko NEGALIU, pasakyk „FU“; „NE“ ir paduok man ką nors, ką GALIU griaužti. O dar geriau – paslėpk VISKĄ, ko nori, kad neliesčiau. Aš nematau skirtumo tarp senos ar naujos kojinės, senų sportbačių ar naujų „Nike“ už 200$.
Aš esu šuniukas – padarėlis, turintis labai panašius jausmus į Tavo, tačiau tuo pačiu labai skirtingus. Nors aš ir nesu žmogus šuniuko kailyje, bet nesu ir bejausmis robotas, galintis vykdyti visus Tavo norus. Aš tikrai NORIU Tau įtikti, ir būti dalis Tavo šeimos ir gyvenimo. Tu turi mane dėl to (tikiuosi), kad esi mylintis draugas ir kompanionas, taigi neišmesk manęs į kiemą, kai aš būsiu didelis. Nebausk manęs grubiai, geriau apgaubk mane švelnumu, ir išmokyk mane būti tokiu šeimos nariu, kokiu nori, kad būčiau.
Aš esu šuniukas – aš neidealus, ir žinau, kad tu taip pat nesi idealus. Vis tiek myliu Tave. Taigi prašau, išmok viską, ką gali apie auklėjimą, šuniukų elgesį ir rūpinimąsi jais, iš veterinaro, knygų ir kompiuterio. Sužinok viską apie mano konkrečią veislę ir jos „charakteristiką“. Tai padės tau suprasti, kodėl aš darau tai, ką darau. Prašau, mokyk mane su meile ir kantrybe. Padėk man socializuotis ir išmokyk paklusnumo. Pamatysi – mums kartu bus labai gera.
Aš esu šuniukas, ir labiau nei kas kitas noriu Tave mylėti, būti su Tavim, įtikti Tau. Ar nepalauktum šiek tiek, kad pamatytum, kaip aš tai darau? Mes abu esam tokie patys – abu jaučiame alkį, skausmą, troškulį, baimę, diskomfortą… Tačiau tuo pačiu mes esame skirtingi, todėl turime stengtis suprasti vienas kito kalbą, kūno ženklus, norus bei poreikius. Vieną dieną aš būsiu labai gražus šuo, tikėkimės, toks, kokiu galėsi didžiuotis, ir toks, kurį mylėsi taip pat, kaip ir aš Tave…

Su meile,
Tavo šuniukas