• Pirmiausia patys sau užduokite klausimą – AR TIKRAI NORITE ŠUNS
 • Kodėl ŠUNIUKAS SU DOKUMENTAIS yra privalumas
 • Pasverkite „UŽ“ IR „PRIEŠ“
 • ŠUNIUKO LAIŠKAS
 • RENKAME ŠUNIUKUI VARDĄ
 • šuniukas

  Šiame puslapyje norėtume pateikti informacijos pradedantiesiems šunininkams, kurie jau apsisprendė arba dar tik svajoja įsigyti šuniuką. Nesvarbu, ar tai būtų retriverių veislės šuniukas, ar kitos veislės mažylis, keletas patarimų galioja visiems.

  Šuns atvedimas į namus reiškia tikro draugo įsigijimą ne vieneriems metams. Šiam įvykiui reikėtų pasiruošti. Prieš įsigyjant šuniuką patartina apsilankyti parodose. Čia Jūs galite pamatyti įvairiausių veislių šunų ir išsirinkti labiausiai patinkantį. Galų gale apsisprendę ties konkrečia šuniuko veisle nepatingėkite apsilankyti ne viename, o keliuose veislynuose ir pabendrauti su veisėjais. Apžiūrėkite kuo daugiau pasirinktos veislės šunų, planuojamų kergti kalių. Gali būti taip, jog kuri nors pamatyta kalė Jums taip patiks, jog norėsite būtent tos kalės šuniuko. Nepabijokite šuniuko laukti pusę metų ar netgi metus. Tai nėra paprasčiausio daikto pirkimas, spontaniškas proveržis ar noras padovanoti šuniuką vaikams Kalėdų proga. Kad ir kaip veisėjai stengtųsi planuoti būsimos vados šuniukų šeimininkus bei iš anksto sudaryti norinčiųjų sąrašą, bet ir šiandien pasitaiko nemažai žmonių, kurie nori šuniuko čia ir dabar, o jo neįsigijusiems po mėnesio noras jau nuslopsta. Kad ir kaip atrodytų banalu, elementaru ar netgi šventvagiška, bet šuniuko įsigijimas yra toks pat planuojamas procesas kaip ir šeimos nario laukimas.

  Jei norite įsigyti retriverio veislių šuniuką, nelygu labradorą, auksaspalvį, lygiaplaukį ar garbaniuką (šiuo metu Lietuvoje būtent šių keturių veislių retriveriai ir gyvena, o iš viso retriverių yra šešios veislės – dar Česapyko įlankos ir Naujosios Škotijos retriveriai) ir Jūsų vienas iš tikslų, kad šuniukas būtų DRAUGAS JŪSŲ VAIKUI, turite žinoti štai ką. Pirmiausia, kaip draugas vaikui retriveris yra labai tinkamas. Tai draugiški šunys, sutariantys su vaikais ir kitais naminiais gyvūnais. Tačiau žinokite, kad mažas vaikas tikrai nesugebės dar pasirūpinti tokiu dideliu šunimi (retriverių veislės šunys užauga pakankamai dideli – iki 40 kg svorio). Turite pagalvoti apie tai, kad šuns priežiūra bus suaugusiųjų – tėvų rūpestis. Taip pat retriveriams reikia pakankamo fizinio krūvio – tai ilgi pasivaikščiojimai lyjant lietui, sningant ar kepinant saulei. Taip pat turėsite šunį užimti protine veikla – dresūra, nes kitu atveju lauks nuniokoti namai.

  • Pirmiausia patys sau užduokite klausimą – ar tikrai norite šuns, ar pasiryžę jį auginti? Airijoje gyvenanti biologė, besidominti šunų psichologija, R. Sailor pagelbės dėl apsisprendimo;
  • Pamėginome surašyti argumentus, kodėl ŠUNIUKAS SU DOKUMENTAIS yra privalumas.
  • Jei mąstote apie naujo šeimos draugo įsigijimą, pirmiausia būtinai pasverkite visus „UŽ“ IR „PRIEŠ“, su kuriais neabejotinai susidursite, į namus atsivedę aktyvų, ne tik nuolatinės priežiūros ar dėmesio reikalaujantį, bet ir Jūsų geros nuotaikos bei draugystės išsiilgusį gyvūną;
  • Jei jau rimtai apsisprendėte įsigyti šuniuką, apie tai, ko tikėtis iš naujo augintinio Jūsų namuose, kviečiame paskaityti ŠUNIUKO LAIŠKĄ. Jūs iškart suprasite, kad pasirinkote teisingai, nes šuniuko meilė Jums sugrįš su didžiausiu kaupu.
  • Na, ir malonumas, laukiantis būsimų šunininkų – tai šuniuko vardo išrinkimas. Negalvokite, tai išties sudėtingas procesas. Jo palengvinimui siūlome nemažą šuniukų vardų pasirinkimą RENKAME ŠUNIUKUI VARDĄ.

  Parengė Rima Povilionienė