Informacija pildoma

Puslapis skiriamas šunų maitinimo temai. Informaciją parengėme atsižvelgdami į įvairiausius skirtingus šunų šėrimo būdus. Visi pastebėjimai yra pagrįsti pačių šunų savininkų patirtimi. Puslapyje rasite informacijos apie skirtingas šuns maitinimo būdus. Tai:

  • sausas šėrimo būdas – t. y. kokie siūlomi ir patariami naudoti sauso ėdalo pavyzdžiai, kuo jie skiriasi, kas yra eko, premium ar super-premium sauso maisto klasės, koks sauso ėdalo kiekis reikalingas šuniui įvairiais amžiaus laikotarpiais;
  • RAW ir BARF – natūralus šėrimo būdas žalia mėsa, žuvimi, subproduktais, daržovėmis ir t. t.;
  • maisto papildai, t. y. įvairūs vitaminai ir maisto papildai, reikalingi ar rekomenduojami auginant šunį, aliejus kailio struktūrai ir išvaizdai gerinti ir pan.

Taip pat galimas maitinimo būdas košėmis ir troškiniais, kurių nerekomenduoja nei žalios mėsos, nei šeriantys vien sausu maistu. Teigiama, kad troškintoje mėsoje, daržovėse nebelieka vitaminų ir pan. Košėmis šunų savininkai kartais šeria šunis, kurie nėra įpratę prie sauso ėdalo, todėl košes maišo su sausu maistu. Tai galėtų būti, pavyzdžiui, košė su ryžiais: 700 g ryžių, 2-2,5 kg mėsos (jautiena, vištiena, skilveliai, širdis, kepenys ir t. t.), morkos, kurią dar galima sumaišyti su sausu maistu. Tokio kiekio suaugusiam retriveriui turėtų apytikriai užtekti trims dienoms.